Na terenie Gminy Boguszów-Gorce, przy szlaku prowadzącym na Chełmiec, powstanie nowa infrastruktura turystyczna - m.in. będzie to wiata, platforma widokowa, ławki, stoły czy stojaki na rowery.
Operacja pn. „Zagospodarowanie turystyczne terenu dla miejsc odpoczynku turystów u podnóża Chełmca” mająca na celu budowę na terenie Gminy Miasto Boguszów-Gorce wiaty turystycznej wraz z infrastrukturą oraz platformy widokowej przy szlaku prowadzącym na górę Chełmiec w celu poszerzenia oferty o nowy element infrastruktury turystycznej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD.
Przewidywane wyniki operacji: Podniesienie standardu i atrakcyjności turystycznej obszaru LGD, uzupełnienie oferty turystycznej na terenie obszaru LGD i poprawa jej kompleksowości, co będzie miało przełożenie na wzrost ruchu turystycznego.
Wartość inwestycji wynosi 239 406,72 zł.
Uzyskane dofinansowanie: 117 317,00 zł.
Umowa w ramach zadania została zawarta w dniu 05.12.2022 r. z Wykonawcą – MASTERCRAFT Paweł Janik z Boguszowa-Gorc Zakres robót obejmuje przede wszystkim wykonanie wiaty turystycznej, platformy widokowej, ścieżki prowadzącej do platformy, montaż elementów infrastruktury turystycznej (ławek, paleniska, ławostołu, stojaków na rowery).
Źródło: boguszow-gorce.pl
"Sudecka Żyleta" to maraton pieszy, uznawany za jeden z najostrzejszych w Sudetach, a nawet przez niektórych - w całej Polsce. Startuje dwa razy w roku - w sezonie zimowym oraz letnim. Impreza odbywa się w Sudetach Środkowych i obejmuje Góry Suche, Góry Kamienne, Góry Sowie, Góry Wałbrzyskie i Wzgórza Włodzickie. Spore przewyższenia dodatnie, tj. 3000 - 4000 m oraz strome podejścia i trudne zejścia powodują, że aby ukończyć maraton uczestnicy muszą mieć naprawdę niezłą kondycję. XII edycja już 11 lutego!
czytaj więcej
W związku z wystąpieniem zjawiska okiści na drzewach uszkodzeniom ulegają coraz to kolejne drzewostany. Stanowi to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, dlatego należy się wstrzymać od wychodzenia na szlaki. Warunki nadal są trudne, a wciąż utrzymujące się opady jeszcze bardziej utrudniają prace związane z usuwaniem zagrożenia i uszkodzeń.
czytaj więcejW tym roku wyjątkowo trasa i miejsce mety Sudeckiej 100 zostanie zmieniona. Związane jest to z inwestycjami realizowanymi w okolicy. Zapraszamy do zapoznania się z informacją.
czytaj więcejWyniki II Plebiscytu na Ulubioną Wieżę Widokową Dolnego Śląska mogą co niektórych zaskoczyć. Pierwsze miejsce zdobyła wieża na Wieżycy w Dobromierzu, na drugim miejscu znalazła się wieża widokowa na Trójgarbie, a trzecie miejsce przypadło obecnie remontowanej wieży na Wielkiej Sowie.
czytaj więcejMowa oczywiście o Sudeckiej Setce, której początki sięgają roku 1989, kiedy to Wałbrzyski oddział PTTK po raz pierwszy zorganizował rok wcześniej zapoczątkowany Rajd Turystyczny na 100 km pod nową nazwą - SUDECKA SETKA. Pomysłodawcami byli Henryk Chojnacki, Jan Fajfer, Stanisław Junak i Janusz Prociński. Dwaj ostatni panowie rok później dotarli na metę jako pierwsi. Trasa Sudeckiej 100 nie jest łatwa, przebiega przez Mniszek, masyw Trójgarbu, masyw i szczyt Chełmca.
czytaj więcej