W dniach 2-3 grudnia 2023 r. Grupa Biegowa Dzikowiec zaprasza do udziału w 24 godzinnym Biegu Charytatywnym, z którego całe wpisowe zostanie przekazane dla Nataszy Liedke. Celem zbiórki jest uzbieranie funduszy na kolejny turnus rehabilitacyjny dla 12-letniej mieszkanki Boguszowa-Gorc cierpiącej na Zespół Coffina-Siris.
"Cegiełka" za start w biegu to minimum 30 zł - poprzez wpłatę na konto zbiórki - pomagam.pl/b37d3g w tytule wpłaty: swoje imię i nazwisko, DAROWIZNA bieg 24H dla NATASZY
Miejsce: Ośrodek „Góra Dzikowiec” w Boguszowie-Gorcach
START: sobota - 02.12.2023 – od godz. 12:00
KONIEC: niedziela - 03. 12.2023 – do godz. 12:00
To Wy wybieracie, o której godzinie ruszycie na trasę. Ważne żeby zakończyć do 12:00, 3 grudnia TRASA to ok. 6,7 km pętla pod Dzikowcem - znana wielu osobom - trasa Nor-Dzika Będzie można ją pokonać 1 raz, a najwięksi śmiałkowie nawet i 24?! A może więcej pętli - limit to 24 godziny! Trasa przebiega w terenie leśnym, bez dużych przewyższeń. Ścieżki leśne, szutrowe i kamieniste, na odcinkach trasa może być błotnista i podmokła, w grudniu - może być trochę śniegu... ale nie musi.
Można biec, iść z kijami, spacerować, iść/biec z psem - technika dowolna
Więcej informacji już wkrótce na facebook.com/events/641975104691912 ... obserwujcie i wspierajcie zbiórkę.
Zapraszamy WSZYSTKICH - tych dużych i tych małych biegaczy też!
Dla najwytrwalszych NAGRODY!
Dla WSZYSTKICH medale!
Zespół Coffina-Siris - zespół wad wrodzonych, uwarunkowany mutacjami genetycznymi. Opóźniony rozwój psychoruchowy, niepełnosprawność intelektualna, opóźniony rozwój mowy czy obniżone napięcie mięśniowe to tylko niektóre z problemów z jakimi zmaga się dziewczynka.
Zapraszają:
- Grupa Biegowa Dzikowiec
- Gmina Miasto Boguszów-Gorce
- Ośrodek Sportu i rekreacji w Boguszowie-Gorcach
- Ośrodek „Góra Dzikowiec” w Boguszowie-Gorcach
Bo razem można więcej!
Do zobaczenia w Boguszowie-Gorcach!
Źródło: starebogaczowice.ug.gov.pl/
"Sudecka Żyleta" to maraton pieszy, uznawany za jeden z najostrzejszych w Sudetach, a nawet przez niektórych - w całej Polsce. Startuje dwa razy w roku - w sezonie zimowym oraz letnim. Impreza odbywa się w Sudetach Środkowych i obejmuje Góry Suche, Góry Kamienne, Góry Sowie, Góry Wałbrzyskie i Wzgórza Włodzickie. Spore przewyższenia dodatnie, tj. 3000 - 4000 m oraz strome podejścia i trudne zejścia powodują, że aby ukończyć maraton uczestnicy muszą mieć naprawdę niezłą kondycję. XII edycja już 11 lutego!
czytaj więcej
W związku z wystąpieniem zjawiska okiści na drzewach uszkodzeniom ulegają coraz to kolejne drzewostany. Stanowi to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, dlatego należy się wstrzymać od wychodzenia na szlaki. Warunki nadal są trudne, a wciąż utrzymujące się opady jeszcze bardziej utrudniają prace związane z usuwaniem zagrożenia i uszkodzeń.
czytaj więcejW tym roku wyjątkowo trasa i miejsce mety Sudeckiej 100 zostanie zmieniona. Związane jest to z inwestycjami realizowanymi w okolicy. Zapraszamy do zapoznania się z informacją.
czytaj więcejWyniki II Plebiscytu na Ulubioną Wieżę Widokową Dolnego Śląska mogą co niektórych zaskoczyć. Pierwsze miejsce zdobyła wieża na Wieżycy w Dobromierzu, na drugim miejscu znalazła się wieża widokowa na Trójgarbie, a trzecie miejsce przypadło obecnie remontowanej wieży na Wielkiej Sowie.
czytaj więcejMowa oczywiście o Sudeckiej Setce, której początki sięgają roku 1989, kiedy to Wałbrzyski oddział PTTK po raz pierwszy zorganizował rok wcześniej zapoczątkowany Rajd Turystyczny na 100 km pod nową nazwą - SUDECKA SETKA. Pomysłodawcami byli Henryk Chojnacki, Jan Fajfer, Stanisław Junak i Janusz Prociński. Dwaj ostatni panowie rok później dotarli na metę jako pierwsi. Trasa Sudeckiej 100 nie jest łatwa, przebiega przez Mniszek, masyw Trójgarbu, masyw i szczyt Chełmca.
czytaj więcej